مقالات

سرویس دوره ای پورشه چه زمانی است؟+ شامل چه مواردی می‌شود؟

پورشه از جمله خودروهای محبوب و قدرتمند است که قطعات آن به راحتی پیدا میشود و در ایران که در شرایط تحریم به سر می‌برد نیز میتوان قطعات این خودروی ارزشمند را پیدا کرد. سرویس کاری و تعمیر کردن پورشه می‌تواند دغدغه هایی را برای مشتری ایجاد کند. البته دفترچه راهنمایی برای این موضوع در نظر گرفته شده است تا مشتری بتواند به راحتی از اطلاعات آن استفاده کنید و سرویس دوره ای پورشه را در بازه های منظم انجام دهد. در ادامه این مقاله به فرایند سرویس دوره پورشه می‌پردازیم و اهمیت تنظیم های مختلف این خودرو را نیز مورد بررسی قرار میدهیم.

دلیل هزینه‌ی بالای سرویس دوره ای پورشه

شاید بتوان دلیل اصلی اینکه هزینه‌های نگهداری پورشه بسیار زیاد است، عدم سازگاری این خودرو را با آب و هوای ایران توصیف کرد. دلیل دیگر بنزین مورد استفاده برای خودرو می باشد با توجه به اینکه بنزین مورد استفاده برای پورشه باید استانداردهای جهانی را داشته باشد، ولی متاسفانه در ایران این استانداردها موجود نیستند می تواند به موتور خودرو آسیب بزند. به همین خاطر سرویس دوره‌ای پورشه که در بازه های کوتاه تر انجام می شود می بایست تمامی قطعات مورد بررسی و چکاپ قرار بگیرند تا هرگونه آسیب احتمالی به قطعات جلوگیری شود و از هزینه های برنامه ریزی نشده جلوگیری شود.

به همین خاطر می توان گفت که هزینه نگهداری پورشه نسبت به سایر خودروهای خارجی بیشتر است.

 

بروز مشکلات پیشبینی نشده در زمان سرویس دوره ای پورشه

متاسفانه خیلی از افراد که برای سرویس دوره ای پورشه اقدام می کنند تا زمانی که خودروی آنها دچار نقص یا خرابی نشود به تمیرگاه مراجعه نمیکنند. به همین خاطر هزینه‌های نگهداری خود را به شدت بالا میبرند. البته کار به اینجا ختم نمیشود و ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده‌ای برای خودرو بیفتد. مثلاً اگر روغن خودرو در زمان معین تعویض شود به موتور خودرو آسیب وارد می شود و فرد مجبور می شود تا هزینه های تعمیر موتور خودرو را نیز پرداخت کند. اما در صورتی که این سرویس کاری ها در بازه های مشخص شده باشند، تعویض روغن، تعویض ضد یخ و همچنین بررسی سیستم برق خودرو در بازه های مشخص شده انجام می شود و جلوی هرگونه هزینه‌های پیش‌بینی‌ نشده گرفته میشود.

 

تخصص افراد سرویسکار

یکی از عمده ترین دلایلی که مالک خودرو پورشه نمی تواند فرایند سرویس خودرو خود را به خوبی انجام دهد این است که از تعمیرگاه های معتبر و متخصصان با تجربه استفاده نمی‌کند. متاسفانه این افراد از نمایندگی هایی کمک می گیرند که فرد متخصص در تعمیر خودرو ندارند و در کنار هزینه های زیادی که برای تعمیر قطعات مجبور است انجام دهد، مشتری به نتیجه مطلوب خود نمیرسد. پس اولین گام در سرویس دوره‌ای پورشه این است که از تعمیرگاههایی کمک بگیرید تا هم متخصص این حوزه باشند و هم در صورت هرگونه آسیب به خودرو پاسخگو باشند. در این زمینه باید بگویم که ما در کنار پشتیبانی ۲۴ ساعته خودروی شما و تماس با شما برای سرویس دوره‌ای پورشه هرگونه آسیب احتمالی که با خودرو شما وارد شود را پشتیبانی می‌کنیم و پاسخگو هستیم. همچنین با تخصص بالای تعمیرکاران ما تمام موارد مربوط به سرویس دوره پورشه انجام خواهد شد و سرویس ها از تنظیم باد لاستیک ها گرفته تا بررسی سیستم برق خودرو و مشکلات تنظیم ارتفاع خودرو همه مسائل به خوب و با دقت بالا مورد بازرسی قرار میگیرند و تا حد امکان قطعات تعمیر میشود و در صورت عدم تعمیر با هماهنگی مشتری تعویض خواهند شد.

سرویس دوره ای پورشه برای تنظیم ارتفاع

خودروهای لوکس و لاکچری از جمله پورشه و سایر خودروهای گرانقیمت این آپشن را دارند و شما می توانید در شرایط مختلف ارتفاع خودرو خود را متفاوت کنید. اما مطمئنا در سطح کشور ما به دلیل نامناسب بودن آسفالت خیابان ها ممکن است این تنظیم ارتفاع خودرو باعث شود تا صدمات شدیدی به خودروی شما وارد شود. به همین خاطر در ابتدا توصیه می شود که از این آپشن در ایران استفاده نکنید. در صورتی که از این آپشن استفاده کردید حتماً در بازه های منظم خودرو را بررسی کرده و حتماً به تعمیرگاه بروید تا اگر خودرو صدمه‌ای دیده باشد آن را با سرعت برطرف کنید.

 

همچنین باید متذکر شوم که خودروی پورشه دارای آپشن ها و تنظیمات بسیار زیادی است و هر کدام از این تنظیمات میتواند باعث ایجاد عملکرد جالبی در خودرو شود. اگر شما این آپشن ها را به خوبی آموزش ندیده باشید، ممکن است دستکاریهای در خودرو انجام دهد که عملکرد خود را با خطا روبرو می‌کند و شما ندانسته باعث خراب شدن خودروی خود میشوید. ابتدا توصیه می شود که حتماً از دفترچه راهنمای پورشه استفاده کنید تا دچار این اشتباهات نشوید و اگر هر اشتباهی انجام دادید حتماً از نمایندگی های معتبر کمک بگیرید تا فرایند تنظیم این آپشن ها را انجام دهند.

 

سخن پایانی

در این مقاله به نکات مهمی در رابطه با سرویس دوره ای پورشه اشاره شد و اطلاعات زیادی در رابطه با نوع عملکرد خودرو و افراد متخصص برای تعمیر یا سرویس کاری خودرو در اختیار شما قرار داده شد. توجه داشته باشید هر نوع تنظیمات تغییر آپشن خودرو یا سرویس کاری از جمله تعویض روغن یا سرویس سیستم برق خودرو پورشه باید توسط افراد متخصص انجام شود. در غیر این صورت هر گونه نقص می تواند منجر به آسیب های جدی به خودرو شود و هزینه های گزافی را برای شما به همراه می آورد. در کنار اینها  انتخاب نمایندگی معتبر برای سرویس دوره ای پورشه می تواند بهترین گزینه در سلامت خودروی شما باشد. چرا که حتی انسان ها نیز برای چکاپ پیش دکتر متخصص می‌رود و اگر این تخصص به اندازه کافی نباشد مطمئنا خودروی شما با نقص های جدی روبرو خواهد شد.

 

برای این که با تیم تعمیرکار و سرویس کاران ما در ارتباط باشید می توانید با شماره تلفن هایی که در زیر این مقاله آمده است ارتباط بگیرید و فرایند سرویس دوره ای پورشه خود را به ما بسپارید. در کنار اینها ما به صورت ۲۴ ساعته پشتیبان شما هستیم و هر ساخت شبانه روز که تماس بگیرید پاسخگوی شما هستیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *